Найчастіше за все підвищений вміст солей в сечі у дитини – це тимчасове явище. Але коли спостерігається стала салурія, вона може призвести до розвитку сечокам’яної хвороби.
Зазвичай підвищений рівень солей в сечі у дитини виявляють до віку в 7 років. Перш за все це пов’язано з особливостями харчування, а також з тим, що дитина вживає нові для себе продукти, й організм не може засвоїти деякі речовини.
Гиперурікемія може виявлятися у новонародженої дитини. Дослідники виявили, що підвищення рівню солей сечової кіслоти у новонароджених пов’язано не з роботою нирок, а з підвищеною секрецією самої сечової кіслоти у зв’язку з особливостями метаболізму: у новонароджених прискорений розпад нуклеотидів через перінатальну гіпоксію.
Причини підвищеного рівню солі в сечі у дитини
Фактори, яки впливають на розвиток хвороби, можуть бути різними:
- Порушення обміну речовин
- Недостатня кількість споживаної рідини
- Недотримання правильного харчування
Солі в сечі у дитини, як і у дорослої людини, бувають різними, давайте докладніше зупинимося на трьох основних видах:
- Фосфати – присутні у сечі з лужною реакцією. Підвищений рівень фосфатів може виникнути через те, що до раціону входить велика кількість продуктів, до складу яких входить фосфор.
- Оксалати – рівень оксалатів в сечі у дитини може підвишитися, якщо в організмі присутні запальні процеси. Спровокувати підвищення вмсту оксалатів можуть продукти з великим вмістом щавлевої кислоти.
- Урати – іх рівень у сечі підвищується через порушення обмінів пуринів. Додаткова кількість уратних солей може виділятися в сечу після сильних фізичних навантажень та при зневодненні організму.
Підвищений вміст солі в сечі у дитини зазвичай не супроводжується симптомами. Єдиною ознакою може стати помутніння урини.
Після проведення аналізів у висновку вказують види сольових кристалів в урині. Напроти кожного пункту ставиться один-два плюси, якщо солі в сечі дитини в нормі. У випадках, коли рівень солі в сечі дитини підвищений, лікар ставить три-чотири плюси. Це означає, що потрібне лікування.
Правильне харчування
Зниження надлишкового рівню солі в сечі дитини – це насамперед продумане збалансоване харчування. Своя певна дієта призначається в залежності від виду солі, рівень якої підвищений в сечі дитини.
За наявності в сечі надлишку оксалатів до раціону необхідно включити продукти з великим вмістом вітамінів групи «В», а також морепродукти. Під заборону потрапляють: селера, щавель, шпинат, шоколад.
Якщо у дитини виявлено підвіщений рівень оксалатів в сечі, слід зробити повторний аналіз. Як показує медична практика, підвищення рівню оксалатів може бути одноразовим явищем.
Зменшити кількість уратів у дитячій сечі можна через збагачення раціону продуктами, в яких присутні кальцій, магній, вітаміни «А» та «В». Заборонено споживати жирні сорти м’яса та риби, міцний чай, шоколад.
Якщо в сечі у дитини підвищено рівень солей фосфатного типу, важливо обмежити споживання продуктів, що містять велику кількість фосфору. Цей список містить: кисломолочні продукти, жирну рибу, яйця, свіжу випічку, шоколад, какао.
Важливо розуміти, що повністю виключати з раціону продукти, які містять фосфор, не слід. Адже саме фосфор дуже важливий для опорно-рухової системи.
Рекомендації фахівців
Оскільки підвищений вміст солі в сечі у дитини найчастіше виникає через зневоднення, важливо, щоб батьки організували правильний питний режим. У тих випадках, коли у дитини діарея, блювота, або вона просто багато біга на прогулянці, важливо своєчасно компенсувати втрату рідини. Кількість споживаної води повинен призначити лікар з урахуванням віку дитини. Правильно організований режим пиття сприятиме розчиненню та виведенню солей з організму дитини. До раціону можна включити соки, компоти та морси домашнього приготування.
Батьки повинні розуміти, що ігнорувати лікування в жодному разі не можна, адже кристали солей можуть стати причиною появи каменів, виводити які складно. Якщо підвищений рівень солі в сечі у дитини спричинений серйозними захворюваннями, без планового лікування не обійтися. Лікар може призначити процедури та лікарськи засоби. Після курсу лікування дитині необхідно здати повторні аналізи. Якщо у розшифровці аналізів з’явиться позначка з одним-двома плюсами – це означатиме норму, лікування можна припиняти.
Які в аналізі сечі дитини виявлено підіищений вміст солей, фахівці не рекомендують займатися самолікуванням. Це може спричинити низку ускладнень.
Довірте здоров’я свого малюка кваліфікованим лікарям. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій фахівця, солі в сечі у дитини швидко прийдуть до норми.