Солі в сечі: причини, симптоми, лікування

Сіль в сечі підвищена

Хімічний cклад сечі час від часу змінюється в залежності від вживання продуктів харчування, наявності певних захворювань тощо. Головний компонент, який входить до складу урини, – це вода. В сечі її 91-96%. 9-4% становлять білки та солі. Відхилення від цих показників можуть говорити про наявність різноманітних патологій. Крістали сечової кислоти з’являються при pH сечі < 5,5.

Причини підвищення рівню солей в сечі

Що означає солі у сечі

Підвищення вмісту солі в сечі виникає з низки причин.

  • Нестача споживання рідини
  • Прийом лікарських засобів (антибіотики та протизапальних засобів)
  • Підвищення рівню солей в сечі може стати наслідком фізичних навантажень
  • Притримання суворих дієт та режиму голодування
  • Метаболітичні розлади, зумовлені внутрішніми та зовнішними факторами

Симптоматика підвищеного рівня солей в сечі

Як дізнатися про солі в сечі

В більшості випадків симптоми не виражені яскраво. Тому людина може тривалий час вести звичний спосіб життя і не підозрювати, що в її сечі підвищено рівень солей. Однак існує ряд ознак, на яки можна звернути увагуі:

  • Сеча змінила колір (стала каламутною)
  • Часті позиви до сечовипускання
  • Ноючі болі внизу живота
  • Загальна слабкість
  • Печіння при сечовипусканні

Виявивши в себе хоча б одну з перелічених вище ознак, необхідно звернутися до лікаря. Виявити рівень солей у сечі допоможе лабораторне дослідження. Якщо фахівець визначить, що вміст солей в сечі не перевищує норму, у розшифровці аналізів стоятиме два плюси. Якщо вміст солей в сечі підвищений, кількість плюсів може становити 3-4.

Солі в сечі: класифікація

Хоча до складу кристалів в сечі входять цистинові солі, карбонат кальцію, білірубін, найчастіше в осаді сечі виявляють фосфати, оксалати, а також урати.

Фосфати у сечі

  • Фосфати – рівень фосфатних солей в сечі підвищується, коли до раціону харчування входять продукти, в яких міститься велика кількість фосфору. Симптомами підвищення рівню фосфатів можуть стати: пропасниця, блювання, лужна реакція сечі. Фосфатні кристали притаманні для пацієнтів, які мають бактеріальні інфекції сечовивідних путей.

Оксалати в сечі

  • Оксалати – рівень оксалатних солей в сечі підвищується при вживанні продуктів, багатих на щавлеву кислоту. До переліку таких продуктів входять: агрус, баклажани, полуниця, щавель, інжир.

Якщо виявлено підвищенийі рівень оксалатів в сеч, цей симптом може не бути наслідком незбалансованого раціону. Фосфатні кристали у сечі можуть з’являтися при захворюваннях, наприклад, при цукровомі діабеті, подагрі, лихоманці. при запальних процесах в нирках тощо. Кристали оксалату притаманні для пацієнтів, яки вживали етиленгліколь з антифрізу.

Урати в сечі

  • Урати – рівень уратних солей в сечі підвищується, якщо людина вживає в їжу багато продуктів з великим вмістом пуринів. Якщо в сечі підвищено вміст саме уратних солей, лікар призначає пацієнту дотримання спеціальної дієти без пурину. Також необхідно буде контролювати кількість випитої рідини, добова норма має становити від 2-х до 3-х літрів.

Якщо аналізи показали велику кількість уратів в сечі, це дає привід підозрювати, що у людини розвилися ниркова недостатність, нефрит або подагра. Так як на ранній стадії всі перелічені патології протікають практично без симптомів, контроль солей в сечі допоможе визначити риск своєчасно.

Лікування

Що робити якщо в сечі сіль

Щоб нормалізувати рівень солей у сечі, лікар призначить дотримання спеціальної дієти, пропише пити трав’яні відвари, які сприятимуть виведенню солей. Важливо стежити за кількістю випитої рідини – вона сприятиме виведенню солі із сечі.

Лікування може бути спрямованим на усунення симптомів. Призначаються лікарські препарати для виведення надлишків солей, сечогінні та протизапальні засоби. Медикаментозна терапія має призначатися лікарем після всебічного обстеження пацієнта.

Що робити при підвищенні рівня солей в сечі?

Якщо після подання загального аналізу було виявлено підвищений рівень солей в сечі, не варто панікувати – можливо, ви просто з’їли продукти, які спровокували цю реакцію. Але якщо після кількох тижнів дотримання дієти ситуація не змінилася – це привід розпочати лікування.

Самолікування може призвести до тяжких наслідків, тому лікування має призначати кваліфікований фахівець. Все, що потрібно від пацієнта – терпіння і дотримання всіх приписів лікаря.

Оцініть статтю
Pro-SKH
Додати коментар