Сечокислий діатез – це патологічний процес, для якого характерна занадто велика кількість солей сечової кислоти у крові. Як правило, якщо організм працює нормально, то сечова кислота виводиться через видільну систему назовні. У тих випадках, коли обмінний процес порушується, кислота залишається в крові та може осідати у різних органах: в нирках, в суглобах, а також у жовчному міхурі. Згодом сечова кислота кристалізується та утворює каміння.
Форми сечокислого діатезу
- Подагра;
- Сечокам’яна хвороба;
- Сечокислий інфаркт.
Всі ці види патологій при своєчасному виявленні добре лікуються.
Сечокислий інфаркт новонароджених специфічного лікування не вимагає, він згодом проходить самостійно.
Сечокислий діатез є фактором ризику розвитку діабету 2 типу, підвищення кров’яного тиску та виникнення жирової хвороби печінки.
Симптоми сечокислого діатезу
- Порушення роботи ШКТ (запори, діарея)
- Висока температура
- Болі в суглобах
- Дратівливість та часта зміна настрою
- Сеча стає темною і набуває різкого запаху
- При сечовипусканні відчувається легке печіння
- Можливі напади блювання
- Порушення сну
Лікування сечокислого діатезу
Якщо у дорослих спостерігаються перераховані вище симптоми, необхідно розпочати своєчасне лікування, щоб не виникли ускладнення. Спочатку досвідчений лікар, призначає пацієнту всебічне обстеження. За результатами аналізів фахівець зможе встановити правильний діагноз і дізнатися причини, які спровокували хворобу. Якщо сечокислий діатез, виник через брак споживаної рідини або через неправильне харчування, пацієнтові буде запропоновано дотримання збалансованої дієти та контроль кількості випитої рідини (добова норма води має становити 2-2,5 л).
Важливо, що при діагнозі «сечокислий діатез» лікування переважно складається з організації правильного харчування. Якщо дотримуватися збалансованого раціону, з’являється можливість усунути фактори ризику виникнення даної патології.
Необхідно виключити з раціону такі продукти:
- консерви,
- копченості,
- соління,
- гострі страви.
Категорично протипоказано вживання алкогольних напоїв будь-якої міцності. В даному випадку слід дотримуватися молочно-рослинної дієти.
Сечокислий діатез – медикаментозне лікування
Тепер давайте розглянемо лікарські препарати, які допоможуть у боротьбі з цим захворюванням. Ліки урологічного призначення сприяють швидкому виведенню сечі. Одним із найширше застосовуваних є препарат «Уролесан». Важливо розуміти, що лікарські препарати мають призначатися лише лікарем за результатами обстеження. Лікар враховує вік пацієнта, наявність супутніх захворювань, ступінь складності патології та низку інших факторів.
Прийом лікарських препаратів спрямований насамперед на усунення симптомів, а не на лікування причин сечокислого діатезу.
Пам’ятайте, що для лікування сечокислого діатезу потрібне лише дотримуватися дієти, вживати достатню кількість рідини, приймати призначені лікарськи препарати.
Тепер ви знаєте, що таке сечокислий діатез і як боротися із цією патологією. Все, що від вас потрібно – прислухатися до порад лікаря.