Вправи при нефроптозі (ЛФК)

Лікувальна фізкультура при нефроптозі

Нефроптоз або як ще називають це захворювання – опущення нирок, успішно лікується консервативними методами. Слід зазначити, що нефроптоз класифікується трьома ступенями. Якщо у пацієнта діагностовано захворювання 1-2 ступеню, лікарем можуть бути призначені спеціальні вправи при опущенні нирки. Такі заняття відносяться до одного з найголовніших та найефективніших способів консервативного лікування.

ЛФК при нефроптозі дозволить повернути блукаючу нирку на її колишнє місце розташування. При цьому важливо, що ці вправи не надто складні і їх легко виконає будь-яка людина.

Однією з причин виникнення опущення нирок є слабкість м’язів преса. Найчастіше нефроптоз виникає у жінок після виношування і народження дитини. Тому вправи при нефроптозі сприяють зміцненню м’язів преса та спини.

Головна умова, якої повинні дотримуватись пацієнти – це регулярність виконання призначених вправ. Тільки в цьому випадку можна буде досягти позитивного результату. Більше того, щоб ніколи не повертатися до проблеми опущення нирок, фізичні вправи мають стати частиною життя. Їх необхідно виконувати навіть у тому випадку, коли нирка зайняла своє місце.

ЛФК при нефроптозі – рекомендації фахівців

Зарядка при нефроптозі

Насамперед, важливо зазначити, що приміщення, в якому виконуватиметься лікувальна фізкультура при нефроптозі, має бути провітрюване. Однак при цьому важливо стежити, щоб у кімнаті не було протягів. Одяг та взуття повинні бути зручними, не обмежують ваші рухи. Вправи можна виконувати на спортивному килимку, на ліжку з жорстким матрацом або просто на підлозі. У літній період часу заняття лікувальною фізкультурою при опущенні нирки можна проводити просто неба – у парку або на спортивному майданчику, який знаходиться недалеко від будинку. Правильним є займатиметься зарядкою вранці на пустий шлунок.

Важливо! Лікувальна гімнастика обов’язково починається з легкої розминки, яка необхідна для розігріву м’язів. Також фахівці радять виконувати всі вправи повільно та уникати різких рухів. Ще гімнастика при нефроптозі не повинна включати такі елементи як стрибки, біг і підняття важкого знаряддя.

Так як варіантів вправ при нефроптозі правої нирки існує велика кількість, перед тим як приступити до занять, краще порадитися з лікарем. Фахівець зможе підібрати правильний комплекс занять з урахуванням стану та локації нирки, віку пацієнта та його фізичної підготовки. Щоб гімнастика при опущенні нирки приносила лише користь, лікар прийме до уваги супутні захворювання, якщо такі є. Адже деякі види вправ можуть бути категорично протипоказані людям, які страждають на серцево-судинні захворювання.

Якщо під час виконання деяких вправ людина відчуває дискомфорт або виникають сильні болі, від занять краще відмовитися. У цьому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем.

Загальні правила ЛФК при нефроптозі

Гімнастика при опущенні нирки

  • Лікувальна фізкультура при нефроптозі може бути доповнена щоденним плаванням, це посилить ефективність лікування.
  • Дуже важливо уникати підняття ваги.
  • У разі, якщо у пацієнта поставлений діагноз нефроптоз 2 ступеню, при фізичних навантаженнях необхідно носити бандаж. Пояс необхідно одягати в лежачому положенні, зробити глибокий вдих і зафіксувати бандаж.
  • Лікувальна фізкультура при опущенні нирки буде більш ефективною, якщо регулярно робити прогулянки на свіжому повітрі. Це сприятиме кращій циркуляції крові, а також зміцненню м’язів.

Крім ЛФ при нефроптозі, лікар може призначити пацієнту лікувальний масаж. Такі процедури здатні посилити терапевтичний ефект. Необхідно пам’ятати, що лікувальна гімнастика та масаж принесуть користь тільки в тому випадку, якщо встановлений діагноз нефроптоз 1-2 ступеня. Для людей, які страждають на опущення нирки 3 ступеня, зарядка при нефроптозі протипоказана, в цьому випадку допоможе тільки хірургічне втручання.

Основні умови для фізичних занять при нефроптозі

Три «золоті правила» ефективної ЛФК:

  • Насамперед – це систематичність занять;
  • Персоналізований вибір вправ для кожного пацієнта;
  • Дозованість та поступове нарощування фізичних навантажень.

Вправи при опущенні нирок для жінок

Зарядка при нефроптозі складається з двох основних комплексів, це зазвичай стартові та основні вправи. У першому випадку комплекс складається з досить простих вправ, які легко виконає навіть фізично непідготовлена ​​людина:

  • перебуваючи в положенні лежачи на спині, необхідно піднімати і пускати ноги, прямі не зігнуті в колінах;
  • У вихідному положенні стоячи або лежачи виконуються повороти тулуба;
  • У положенні лежачи здійснювати підтягування ніг до тулуба.

Необхідно знати, що приступати до основного (базового) комплексу вправ потрібно лише після повного освоєння початкового комплексу. ЛФК при опущенні нирки включає такі основні вправи: «велосипед», «берізка», «рибка», «плуг» та багато інших. Слід зазначити, що це перераховані вправи позитивно впливають весь організм загалом.

Примітно, що більшість вправ з базового комплексу виконується в положенні лежачи з підняттям ніг. Щоб збільшити ефективність лікування, фахівці рекомендують виконувати вправи для опущеної нирки 2-3 рази на день тривалість занять повинна становити 25-35 хвилин. Напевно, кожен погодиться з тим, що заради свого здоров’я завжди можна знайти півгодини часу, навіть за найщільнішого графіка зайнятості. Пам’ятайте, що здоров’я це найцінніше, що має людина.

Як профілактика нефроптозу лікарі рекомендують:

  • Уникати сильних фізичних навантажень;
  • Стежити за вагою, різке скидання маси тіла теж провокує нефроптоз;
  • У разі травм в області поперекового відділу, негайно звертатися до лікаря.

ЛФК при нефроптозі, а також дотримання всіх приписів та рекомендацій лікаря допоможуть ефективно і надовго позбутися цієї недуги.

Оцініть статтю
Pro-SKH
Додати коментар