Нефроптоз 2 ступеню: симптоми, лікування

Нефроптоз 2 ступеню праворуч

У цій статті ми спробуємо розібратися з питанням, що таке нефроптоз 2 ступеню справа і як він лікується. Для початку хотілося б відзначити, що найчастішим ступенем розвитку нефроптозу, що діагностується, є саме друга стадія. Адже на відміну від нефроптозу 1 ступеню, другий ступінь має яскравіше виражені симптоми. Тому хвороба не зможе залишитись непоміченою. Для нефроптозу 2 ступеню характерно усунення нирки більш ніж на 2 хребці. Найчастіше спостерігається нефроптоз 2 ступеню праворуч, ліва нирка опускається рідко. Також трапляються випадки, коли фахівці діагностують двосторонній нефроптоз 2 ступеню.

Причини появи нефроптозу 2 ступеню

Тепер давайте зупинимося на основних причинах, які можуть сприяти появі такого складного захворювання, як нефроптоз правої нирки 2 ступеню.

  • Травми в області живота або поперекового відділу;
  • При неправильному та швидкому зниженні маси тіла;
  • Зниження м’язового тонусу черевної стінки;
  • Вроджені особливості будови ниркового ложа;
  • Важкі фізичні навантаження;
  • Перенесені інфекційні захворювання.

Незважаючи на те, що вроджені патології розташування нирок – це рідкісне явище, воно також може стати однією з причин виникнення нефроптозу 2 ступеню.

Важливо наголосити на тому факті, що інфекційні захворювання не можуть викликати опущення нирок. Зазвичай, вони виникають саме при ускладненнях нефроптозу.

Згідно з проведеними дослідженнями вдалося з’ясувати, що до даної патології найчастіше схильні жінки. Зокрема, найчастіше діагноз нефроптоз 2-го ступеню встановлюють молодим мамам. Це насамперед пов’язано з тим, що вагітність та пологи сприяють конституційним змінам в організмі, а також ослабленню черевної стінки. Нефроптоз і вагітність часто взаємопов’язані.

Симптоми, характерні для нефроптозу

Симптоми при нефроптозі 2 ступеню

Якщо у випадку з нефроптозом 1 ступеню симптоми практично відсутні, то в міру того, як захворювання прогресує, вони стають все більш вираженими. Якщо людина дуже худа, вона зможе в положенні стоячи самостійно намацати нирку в ділянці живота, десь на рівні пупка. Бувають ситуації, коли нирка не повертається до своєї ніші, тому орган доводиться вправляти туди рукою. Щоб своєчасно виявити опущення нирки 2 ступені, кожна людина повинна знати про її симптоми. Насамперед, це поява больових відчуттів, після будь-яких фізичних навантажень, а також:

  • Зниження нападів болю, коли людина перебуває в горизонтальному положенні;
  • Зниження апетиту;
  • Підвищення артеріального тиску;
  • Почуття слабкості та швидка стомлюваність;
  • Часті запаморочення;
  • Порушення сну;
  • Коліки в нирках;
  • Невротичні розлади.

Перше, що потрібно зробити, виявивши такі симптоми – це негайно звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря.

Діагностування нефроптозу

У разі, коли виникає нефроптоз 2 ступеню, нирка виходить зі свого постійного розташування навіть тоді, коли людина перебуває у положенні стоячи. Щоправда, щойно пацієнт займає горизонтальне становище, нирка стає на колишнє місце. Тому при пальпації лікар легко зможе визначити переміщення нирки, а також те, наскільки, вона опустилася. Також фахівець призначить лабораторні дослідження, які допоможуть визначити причини, чому виник нефроптоз 2-го ступеню праворуч. Щоб побачити повну картину захворювання, у деяких випадках використовують такий метод діагностики, як МРТ або УЗД. Тільки після всебічного обстеження лікар зможе призначити правильний алгоритм лікування з урахуванням віку, наявності супутніх захворювань, загального стану здоров’я пацієнта.

Опущення нирки 2 ступеню – лікування

Лікування нефроптозу 2 ступеню

Якщо нефроптоз 2 ступеню не несе серйозної загрози здоров’ю та життю людини, лікарі призначають консервативні методи лікування. Це можуть бути спеціальні вправи, які сприятимуть поверненню нирки на колишнє місце. Для фіксації внутрішніх органів лікарі можуть призначити носіння бандажного пояса. Пацієнт одягає бандаж зранку в лежачому положенні, а знімає ввечері. Ще консервативні методики можуть містити дотримання дієт, а також лікувальний масаж. У тих випадках, коли лікування не приносить бажаного результату, лікарем може бути призначене хірургічне втручання.

Нефроптоз 2 ступеню – ускладнення

Розповідаючи про таке складне захворювання, як нефроптоз 2 ступеню правої нирки, хотілося б відзначити, які можуть виникнути ускладнення у разі ігнорування лікування. Небезпека полягає в тому, що з часом може статися прогортання нирки навколо своєї осі, це може спровокувати перегин ниркової артерії. Відтік та приплив крові до цього органу стане неможливим. Також через здавлювання судин може виникнути таке захворювання як пієлонефрит – запальний процес у нирці. Порушення відтоку може спровокувати сечокам’яну хворобу. Тому дуже важливо, щоб лікування нефроптозу було своєчасним та ефективним. Тому без кваліфікованої медичної допомоги у цьому випадку просто не обійтися. Дотримуючись всіх приписів лікаря, можна розраховувати на швидке одужання.

Профілактика нефроптозу

Щоб не виник нефроптоз правої нирки 2 ступеню, необхідно уникати серйозних фізичних навантажень, остерігатися різного роду травм у ділянці попереку. Ще дуже важливо дотримуватися правильного харчування, щоб не було різкого зниження ваги. Також дуже важливо зміцнювати імунну систему, для цього чудово підійдуть такі заходи як загартовування, прийом спеціальних вітамінів, плавання тощо. Крім того, необхідно щонайменше двічі на рік проходити всебічне обстеження всього організму.

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися, в тому, що собою таке складне захворювання як нефроптоз 2 ступеню!

Лікування нефроптозу 2 ступеню

Оцініть статтю
Pro-SKH
Додати коментар