В інтернеті можна зустріти безліч статей, присвячених проблемі каміння у нирках та алкоголю. У деяких з них висловлюється думка, що хвороба нирок та вживання спиртних напоїв – це цілком сумісні речі. Слід зазначити, що саме зловживання алкоголем провокує появу каменів у нирках.
Пам’ятайте, що спиртовмісні напої не розчиняють камені в нирках і не перешкоджають їхньому формуванню.
Чи можна пити алкоголь при каменях в нирках? Однозначно – НІ
Камені у нирках та алкоголь – це дуже серйозна тема, тому пропонуємо розібратися у ній докладно. Мабуть, кожній людині, хоч раз у житті доводилося після вживання великої кількості алкоголю відчувати синдром похмілля. Це коли наступного дня сильно болить голова, нудить, відчувається слабкість у всьому організмі. Все це – ознаки алкогольного отруєння.
Оскільки нирки є головним органом фільтрації, саме їм належить вивести токсини з організму. Тому нирки починають працювати інтенсивніше, виникає велика ймовірність, що вони не впораються з завданням, тому відбуваються суттєві порушення у їхньої роботі.
Багато пацієнтів після зловживання спиртними напоями починають скаржитися на біль у ділянці нирок. Каміння в нирках та алкоголь – це дуже небезпечне поєднання.
Вживання пива при камені в нирках
Не менш актуальною темою є каміння у нирках та пиво. Для початку кілька слів про цей хмільний напій. В ідеалі до складу пива входять такі компоненти як вода, солод та хміль. Однак той напій, який продається в магазинах – це справжня хімічна бомба, адже таке пиво складається з багатьох консервантів та інших шкідливих добавок. Адже всі ці речовини фільтруються нирками. А за наявності каменів у цьому органі додавати зайву хімію небажано. Тому вживати пиво при камені в нирках – це небезпечно.
Чимало людей, відповідаючи на запитання, чи можна пиво при камені в нирках? Відповідають ствердно: так. Вони помилково вважають, що, оскільки пиво має сечогінний ефект, воно зможе вивести з нирок пісок або дрібне каміння. А насправді пиво не тільки не виводить каміння, але навіть сприяє його формуванню. Більше того, після вживання пива з організму вимиваються корисні речовини. Ще важливо, що до складу пива входить етанол, який при частому вживанні може спричинити звикання.
Якщо вживати та пити пиво при каменях у нирках, це може відбитися на здоров’я наступним чином:
- Може виникнути дистрофія нирок
- Зростає ймовірність виникнення ракової пухлини
- Слабшає імунна система
- Інтоксикація нирок та інших внутрішніх органів
Крім того, слід акцентувати увагу на тому, що пінний напій може викликати запальні процеси як у сечовому міхурі, так і ниркових баліях. А це значно серйозніші проблеми, ніж каміння в нирках. Тому каміння у нирках та пиво – це абсолютно несумісні речі.
Відповідаючи на запитання, чи можна пиво при каменях у нирках, слід зазначити, що будь-який спиртний напій незалежно від його фортеці, перебуватиме під суворою забороною.
Сьогодні існує безліч методів лікування сечокам’яних патологій, проте пиво при камені в нирках до цього переліку не входить.
Цікаві факти
У епідеміологічному дослідженні напоїв та їх впливу на каміння у нирках дослідники спостерігали за 194 095 людьми протягом восьми років. Дослідження проводилося з метою з’ясувати, чи існує якась кореляція між типом рідини, яку пили учасники, кількістю кожного напою, що вони випивали, та його впливом на каміння у нирках. Після завершення дослідження у 4 462 осіб у той чи інший момент були камені в нирках. Важливо, що жодного з учасників на початку спостереження не було каміння у нирках.
Дослідники виявили, що підсолоджені коли та напої без вмісту цукру, фруктовий пунш та дієтичні напої підвищують ризик утворення каменів у нирках, у деяких випадках до 33 відсотків.
З іншого боку, пиво, біле та червоне вино, кава з кофеїном і без кофеїну, апельсиновий сік та чай різко знизили ризик утворення каменів у нирках.
Пиво, як виявилося, знижує ризик утворення каменів у нирках до 41%, а вино (особливо біле) знижує ризик утворення каменів у нирках на 33%.
Рекомендована доза для пива це не більше 360 мілілітрів на день. Для вина краща порція – 150 мілілітрів на день. Оскільки відомо, що газовані та солодкі напоої підвищують ризик утворення каменів у нирках, ми рекомендуємо пити їх якнайменше. Однак, якщо ви все ж таки п’єте газовану воду, обмежте її обсяг 360 мілілітрами. Намагайтеся обмежити споживання кави 240 мілілітрами, а соків – 180 мілілітрами.