На сьогодення з усіх патологій, що можуть діагностуватися, захворювання нирок займае одне з перших місць по кількості випадків. Найчастішим захворюванням є нефрит, тобто запалення нирок. Згідно зі статистичними даними, з проблемами нирок стикається кожна третя людина. У зв’язку з такою поширеністю ниркових захворювань у багатьох людей постає питання: чим лікувати запалення нирок?
Насамперед, слід зазначити, що будь-яке порушення функціонування нирок – це загроза для здоров’я людини, тому дуже важливо правильно встановити діагноз і почати ефективне лікування. Пацієнтам з таким діагнозом, як нефрит, показаний постільний режим, дотримання спеціальної дієти, а також медикаментозне лікування. Оскільки найчастіше збудниками інфекції є стрептококи та кишкові палички, лікар може призначити прийом антибіотиків.
Антибіотики при нефриті
У медицині урологічні антибіотики поділяють такі групи:
- Фторхінолонова група. До неї входять такі лікарські засоби як: «Ноліцин», «Левофлоксацин», а також «Моксифлоксацин». Всі ці препарати ефективно впливають при гострих та хронічних формах захворювання.
- Цефалоспоринова група. Це такі лікарські препарати як: «Зіннат», «Цефалексин», «Цефорал». Такі ліки призначаються у випадках, коли ниркова патологія супроводжується гнійним запаленням.
- Амінопеніцилінова група. «Пеніцилін» та «Амоксилліцин». Це, мабуть, одна із найбезпечніших груп, тому приймати ці лікарські засоби можуть навіть вагітні жінки.
Препарати із групи цефалоспоринові є малотоксичними напівсинтетичними засобами. Досить часто для того, щоб нефрит із простої форми не перейшов у гнійну, лікарі призначають препарат на основі цефалоспорину.
Антибіотики першого покоління
- «Офлоксацин». Форма випуску препарату: в таблетках. Зазвичай курс лікування становить до 10 днів. Приймати таблетку необхідно не розжовуючи, запиваючи звичайною водою.
- «Пефлоксацин». Дозування визначає лікар індивідуально в кожному конкретному випадку, залежно від ступеня тяжкості захворювання. До протипоказань відносяться: епілепсія, вік до 18 років, вагітність та годування.
- «Ципрофлоксацин». Тривалість лікування цим препаратом безпосередньо залежить від клінічного перебігу та форми тяжкості захворювання.
Антибіотики другого покоління
- «Норфлоксацин» має бактерицидну дію. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 1,5 г. Курс лікування становить від 7 до 14 днів. При складному перебігу захворювання лікар призначає продовження прийом препарату.
- «Левофлоксацин». Активна речовина даного препарату – гемігідрат левофлоксацину. Цей антибіотик відноситься до групи фторхінолонів, крім того, цей препарат широкого спектра дії. Таблетки приймаються перорально, двічі на день до їжи.
- “Спарфлоксацин“. Бактерицидний протимікробний препарат. Тривалість курсу лікування залежить від рівня складності захворювання. Добова доза препарату становить 200 мг.
При ниркових запаленнях, які протікають у дуже тяжкій формі, призначаються антибіотики широкого спектра дії, такі як «Іміпенем» та «Меропенем». Важливо відзначити, що такі лікарські засоби відрізняються нейротоксичністю. У зв’язку з цим їх прийом необхідно здійснювати виключно за умов стаціонарного лікування.
Медикаментозна терапія, за якої при запаленні нирок призначаються антибіотики, повинна проводитись під постійним наглядом лікаря. Лікар на підставі аналізів визначає, який саме антибіотик підійде в конкретному випадку. Також важливо зважати, що при серйозних ураженнях печінки антибіотики можуть бути повністю протипоказані.
Протизапальні лікарські засоби
У тому випадку, коли у пацієнта відсутні такі симптоми як: набряклість та гострі болі в ділянці попереку, лікар може призначити протизапальні препарати широкого спектра дії: «Фурадонін», «Фуразолідон», «Неграм». Найчастіше ці лікарські препарати призначають для людей похилого віку, курс лікування становить 7-10 днів.
Також при ниркових запаленнях призначають «Норфлоксацин». Курс лікування норфлоксацином становить 14 днів. Добова доза 300-500 мг. Протипоказання: вік до 10 років, вагітність, ниркова недостатність.
Найпоширеніші ліки від запалення нирок, які належать до групи нестероїдних протизапальних засобів – це: «Ібупрофен», «Диклофенак», «Індометацин». Принцип дії цих лікарських засобів досить простий: вони блокують вироблення серотоніну та простагландину. Таким чином вдається зняти запалення нирок.
Варто зауважити, що якщо ліки при запаленні нирок будуть правильно підібрані, то вже після тижневого курсу лікування пацієнт почуватиметься набагато краще. А після місяця медикаментозної терапії здебільшого настає повне одужання. Крім того, ефективні та дієві препарати при запаленні нирок запобігають переходу нефриту в гнійне запалення.
Медикаментозна терапія запалення нирок
При ниркових запаленнях застосовують й препарати, які сприяють зниженню артеріального тиску. Такі лікарські засоби сприятимуть нормальному кровообігу в органі.
Щоб виключити появу патогенної мікрофлори, лікар може призначити уросептики. При нефриті нирок ці препарати приймають разом з антибіотиками. Більше того, навіть після того, як явні ознаки захворювання зникнуть, пацієнтові доведеться приймати лікарські засоби з цієї групи ще деякий час.
Якщо захворювання було викликано алергічною реакцією, доцільно приймати антигістамінні препарати в таблетках.
Імуномодулятори застосовуються для попередження гострої форми захворювання, а також як профілактичний засіб. До цієї групи препаратів належать «Т-активін» та «Тімалін».
Також дуже важливо приймати вітаміни, вони сприятимуть зміцненню імунної системи, що прискорить процес одужання.
Слід зауважити, що займатися лікуванням категорично протипоказано, це може лише зашкодити вашому здоров’ю. Тільки кваліфікований фахівець зможе визначити, який із препаратів краще допомагає та чи варто продовжувати курс лікування.
Крім того, лікар намагатиметься підібрати менш агресивні препарати, через які практично немає побічних ефектів.
Пам’ятайте! Здоров’я – це найдорожче, що має людина, довіряйте лікування тільки справжнім кваліфікованим лікарям.