Бандаж при нефроптозі

Бандаж при опущенні нирок

У цій статті ми спробуємо розібратися, що таке нефроптоз (опущення нирок). А також розповімо про один із консервативних методів лікування цієї недуги – носіння бандажу. Для нефроптозу характерне патологічне усунення нирки. Найчастіше орган виходить із ниркового ложа, коли людина перебуває у вертикальному положенні. Зміщення нирки може провокувати больові відчуття в ділянці нирок. Якщо розпочати своєчасне лікування, то можна виправити ситуацію консервативними методами, одним із яких є підтримання нирки в правильному положенні. Для цього лікар може призначити спеціальний пояс при опущенні нирок. Бандаж ефективний тільки на 1-2 стадії захворювання. Якщо поставлений діагноз нефроптоз 3 стадії, швидше за все буде призначено оперативне втручання.

Бандаж при опущенні нирок призначається на тривалий час, термін носіння пояса становить мінімум рік. Тому дуже важливо навчитися правильно підбирати та користуватися поясом.

Бандаж при нефроптозі можуть носити як чоловіки, так і жінки. Сучасні виробники виготовляють дуже якісні пояси з матеріалів, що пропускають повітря. Фіксація пояса, може здійснюватися за допомогою спеціальних липучок або додаткових шнурів, що стягують, все залежить від моделі бандажа.

У яких випадках показано носіння бандажу?

Незважаючи на всю уявну простоту конструкції бандажа, його призначають у багатьох випадках.

  • Під час реабілітаційного періоду, після хірургічного втручання;
  • При діагнозі «блукаюча нирка»;
  • Під час фізичних навантажень при опущенні нирок бандаж буде утримувати орган у нирковому ложі;
  • Ношення бандажа призначається при ліво та правосторонньому опущенні нирок;
  • Для профілактики нефроптозу.

Правила експлуатації бандажу

Як правильно вдягати пояс? Це одне з найпоширеніших питань, з яким пацієнти звертаються до лікаря. Важливо! Пояс для нирок при опущенні органів необхідно надягати зранку, безпосередньо в ліжку, доки людина не встигла прийняти вертикальне положення. Потрібно зробити глибокий вдих і злегка підняти таз, після чого зафіксувати пояс в поперековому відділі. Нирковий бандаж непомітний під одягом, у ньому зручно, оскільки пояс не сковує рухи. Людина може ходити в бандажі, працювати, займатися гімнастикою і вести звичний йому спосіб життя.

Особливості носіння бандажу

Як носити пояс при опущенні нирок

Багато людей помилково вважають, що досить просто одягнути пояс при опущенні нирок і ходити у ньому деякий час. Однак це докорінно неправильна думка. Носіння бандажа передбачено на тривалий період часу, тому м’язи можуть атрофуватися та розслабитися. Необхідно поєднувати бандаж при нефроптозі з лікувальною гімнастикою. При цьому важливо знати, що при нефроптозі лікарі забороняють важкі фізичні навантаження, якщо йдеться про вправи на підняття великої ваги. Також до комплексу вправ не повинні входити такі елементи як: стрибки та біг. Ще під час виконання зарядки не можна робити різких рухів. Пацієнт з діагнозом нефроптоз повинен уважно ставитись до свого організму.

У яких випадках носіння бандажу протипоказане?

Бандаж при нефроптозі
Бандаж при опущенні нирки протипоказаний у випадках, коли на тілі є механічні пошкодження у вигляді подряпин і саден, які знаходяться в області фіксації пояса. Також не рекомендується використовувати нирковий бандаж, якщо орган занадто сильно зміщений від правильного анатомічного місця, саме ниркового ложа.

За сильних болей фахівці теж не радять носити бандаж. У цьому випадку краще пройти всебічне обстеження, щоб лікар виявив причину виникнення сильних болів та призначив інший алгоритм лікування.

Заради справедливості слід зазначити, що бувають випадки, коли пацієнти не дотримуються всіх приписів та рекомендацій лікарів щодо носіння бандажу. Мовляв, що там такого, надягти бандаж при нирковому нефроптозі. Як наслідок, неправильне носіння пояса не дає очікуваних результатів. Навпаки, при черговому обстеженні лікарем виявляється, що проблеми посилились, часто це призводить до оперативного втручання.

Сьогодні в аптеках є широкий вибір моделей і розмірів поясів, тому кожен пацієнт зможе легко підібрати бандаж, який буде відповідати обхвату талії. Однак перш ніж придбати бандаж при опущенні нирок, необхідно попередньо проконсультуватися з лікарем.

Оцініть статтю
Pro-SKH
Додати коментар